Služby

Starostlivosť o Vás v našej ambulancii začína komplexným vstupným vyšetrením. V úvode vyplníte anamnestický dotazník, ktorý nás informuje o Vašom celkovom zdravotnom stave, ochoreniach, užívaných liekoch, úrazoch či alergiách.

Viac ako polovica zubných kazov je napriek dôkladnému vizuálnemu vyšetreniu v kresle viditeľná iba na röntgenových snímkoch. Je v záujme každého pacienta, aby sme zubný kaz objavili ešte v počiatočnom štádiu, kedy sa buď dá zastaviť dôkladnou hygienou alebo ošetriť málo invazívnym odstránením kazu s následnou plombou. Nevyhnutnou súčasťou vstupného vyšetrenia sú preto špeciálne záhryzové snímky, ktoré sú schopné odhaliť všetky medzizubné odvápnenia a skryté kazy. Po vstupnom vyšetrení je na rade vytvorenie individuálneho liečebného plánu, v ktorom sa pacient podrobne dozvie, aké zákroky si jeho chrup vyžaduje a tiež približnú cenovú kalkuláciu. Následne si pacient rozvrhne termíny ošetrení podľa svojich časových i finančných možností. Nezáleží, či ste u zubára boli pred niekoľkými rokmi alebo ste k nemu zvykli chodiť pravidelne –  u nás  sa naozaj nemusíte báť prísť sa poradiť.

Protetická stomatológia

Strata zubu alebo zubov predstavuje estetický, funkčný a sociálny hendikep. Kompletný zubný oblúk svojim tvarom a farbou dotvára celkový vzhľad tváre, akákoľvek odchýlka sa prejaví ako estetická nedokonalosť. Kvôli strate zubov susedné zuby menia polohu a zhoršujú tak žuvaciu schopnosť chrupu, čím sa zuby a temporomandibulárny kĺb preťažujú a taktiež môže dochádzať k ťažkostiam s tráviacim traktom. Žijeme v dobe, kedy sa kladie veľký dôraz na vizáž a prvý dojem, pri ktorom si až 80% ľudí všíma ako prvé Váš úsmev.  Úlohou protetickej stomatológie je teda náhrada chýbajúceho zuba alebo zubov a ich doplnenie do funkčne a esteticky vyhovujúceho celku.

Záchovná stomatológia

Hlavným cieľom je zachovať Vaše zuby v ústach čo najdlhšie, čomu sa už podľa názvu venuje záchovná stomatológia. Ide o včasnú detekciu kazu, jeho odstránenie a ošetrenie. Používame vysokokvalitné výplňové materiály. Endodontické ošetrenie je indikované vtedy, keď z rôznych príčin dochádza k odumretiu zubnej drene a celého koreňového systému zuba. Tzv. zápal nervu sa nedá liečiť liekmi, ale len jeho odstránením. Správne endodonticky a postendodonticky ošetrený zub môže plnohodnotne nahrádzať stav pred samotným ošetrením. Vo veľa prípadoch ide o veľmi komplikované ošetrenie, ktoré okrem správneho prístrojového vybavenia, vyžaduje aj dlhý čas na samotné ošetrenie.

Detská stomatológia

Dieťa by malo navštíviť zubára v čase, keď sa mu prerežú mliečne zúbky. Čím skôr prebehne prvá návšteva, tým väčšia je šanca, že dieťa sa nebude báť zubára. Táto návšteva by nemala znamenať ošetrenie, malo by isť len o prvý kontakt so zubárom. Bolesť, opuchnuté ďasná alebo hnedé zuby vášho dieťaťa by nemali byť dôvodom k prvej návšteve zubára. V takomto prípade sa tento prvý kontakt môže stať traumatizujúcim zážitok, ktorý často pretrvá až do dospelosti. Každé dieťa je iné a má iné nároky v rôznom veku, preto k nim vždy pristupujeme individuálne. Pri ošetrení postupujeme s veľmi citlivým psychologickým prístupom.

Dentálna hygiena

Ide o prvé ošetrenie, ktoré u nás absolvujete. Aby totiž bolo následné ošetrenie kazov kvalitné, musí prebiehať v čo najčistejšom prostredí. Zároveň to, či Vaše zuby ostanú zdravé aj po ukončení celej liečby bude nakoniec opäť len vo Vašich rukách. Dentálna hygiena je z pohľadu zdravia Vašich zubov jedno z najdôležitejších ošetrení, ktoré Vám odporúčame absolvovať. Chceme neustále motivovať našich pacientov k ideálnej dentálnej starostlivosti, pretože v drvivej väčšine prípadov je príčinou zubného kazu a problémov so závesným aparátom práve nedostatočná orálna starostlivosť. Baktérie, ktoré nám spôsobujú bolestivé zubné kazy, zápaly ďasien, parodontitídu sa nachádzajú práve v zubnom povlaku, preto je veľmi dôležité vedieť sa o svoje zuby správne starať a nechávať si povlaky pravidelne odstraňovať (odporúčame spravidla minimálne raz za pol roka).Ponúkame Vám komplexnú  dentálnu starostlivosť pre všetky vekové skupiny.

Pripravený na krásny úsmev?

Neváhajte a objednajte sa

Chcem sa objednať Pozrieť cenník